18-20 ABRIL 2023
FIRA BARCELONA - GRAN VÍA

Els finalistes dels Factories of the Future Awards 2022 són:

A. Premi Tecnalia al Lideratge en transformació de planta industrial cap a la seva digitalització

GUANYADOR:

Iveco Espanya: Pel seu projecte “Transformació eficient en 4 passos: model ideal (benchmarking), mesurament de pèrdues, desenvolupament de competències i aplicacions de màxim rendiment”.

  • Eulen Group: Per al projecte “Implementació d’un ecosistema digital en l’àmbit industrial”.
  • Volkswagen Navarra: Per a la proposta “Optimització de la seqüenciació de peces en el sector de l’automoció, mitjançant l’automatització i la digitalització. El Supermercat 2.0”.

B. Premi HP a la Startup més disruptiva del sector industrial

GUANYADOR:

Deep Detection: Una proposta de càmeres multiespectrals de recompte de fotons de línia de raigs X per detectar el que calgui.

  • Indeep Vision: Per la seva proposta “Visió il·limitada per a l’automatització industrial”.
  • Bioferric Ink
  • Bioframe: Una empresa de Szendex que aposta per la refrigeració intel·ligent per a la logística hospitalària, un cas per a Vital Deliveries.

C. Premi Schaeffler al Millor equipament industrial per a la fàbrica del futur

GUANYADOR:

Murrelektronik: Amb la solució Vario-X: automatització descentralitzada sense armaris de control per a eficiència, modularitat i flexibilitat.

Murrelektronik

  • Leuze: Amb la seva tecnologia DSPA: Dymanic Safety Perimeter Application
  • Integradde: Una proposta d’enfocament holístic per a la gestió de dades i l’automatització integrada per a la industrialització de la fabricació additiva.

D. Premi Bosch Rexroth a la Millor recerca i desenvolupament d’intel·ligència artificial aplicada en plantes industrials

GUANYADOR:

Fersa Bearings: Per la seva eina de predicció i suggeriment de paràmetres basada en el metamodel de procés d’una línia de fabricació de coixinets bicònics.

  • Ford Spain: Per la seva aplicació per a la classificació de defectes de pintura mitjançant intel·ligència artificial.
  • PredictLand: Amb la seva solució de classificació i interpretació de peces de qualitat amb Machine Learning i Natural Language Processing.

E. Premi Universal Robots al Millor projecte de robòtica

GUANYADOR:

Serveo: Amb la proposta “ICARO – Robot per a la inspecció de pont grua”.

Ferrovial Servicios ahora es Serveo

  • Universitat Politècnica de València: Amb el seu projecte Impressió 3D amb robot industrial sobre superfícies corbes.
  • IMH: Amb el projecte “Cèl·lula de fabricació flexible d’alt rendiment”.

F. Premi Omron a l’Excel·lència en sostenibilitat, ecodesenvolupament industrial i economia circular

GUANYADOR:

Sacyr: Gràcies al seu projecte RARx: economia circular per a un món més sostenible.

  • Repsol: Amb una experiència de digitalització que va transformar la manera de funcionar de les plantes industrials.
  • CELSA Group: Amb la seva proposta “Acer circular”.